Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ubezpieczenie AC , jaki wariant wybrać, przy likwi szkod ?:)

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ubezpieczenie AC , jaki wariant wybrać, przy likwi szkod ?:)

    Zamieszczone przez zsolpyw
    Szybkie pytanko.

    czy przy poborze 0,25l/1000 oleju Millers trident 5w40 - zmiana na lepkosc 5w50 jest w stanie zmniejszyc pobor na tyle by zrekompensowac roznice w cenie oleju ?
    Czy wlanie 5w60 jest juz przegięciem ??

    Wyciekow brak, silnik AQY z LPG.

    czy roznice w lepkosciach 40,50,60 sa istotne ? tzn czy jest to znaczny przeskok lepkosci ??

    thx :lol:
    Poczekałbym i zrobił 2 kolejne wymiany również na Tridencie- sam na nim śmigam w Clio i jest oki.

  • #2
    ubezpieczenie AC , jaki wariant wybrać, przy likwi szkod ?

    Kończy mi się obecnie ubezpieczenie AC i zadzwonili do mnie z AXA z pytaniem , który wariant rozliczenia szkody wybieram: wg kosztorysu, czy rachunków . Mam niewykupiony udział własny ( 15%) i się zastanawiam, czy wg kosztorysu to dalej stosują ceny netto , czy to już się skonczyło i operują kwotami brutto?
    Jaki wariant byście mi doradzili?))))

    Komentarz


    • #3
      osobiście nie pierniczyłbym się z kosztorysem szczególnie przy znacznych szkodach - to nie te czasy co Kazio wyklepał za groszę a reszta kasy w kieszeni.... potem przy sprzedaży jak ktoś zobaczy słabą jakość naprawy to zwieje w sekundę - ale co kto woli... ja zawsze brałem 0% udziałów i amortyzacji, utrzymanie kwoty ubezpieczenia (pakiety dealerskie)
      Sprzedam [S] Superb II FL Kombi 2.0TDI 170KM DSG kraj, 2014 345,9kkm

      Komentarz


      • #4
        Uważaj na rozliczenie kosztorysowe, Zgodnie z OWU AXA jeżeli rozliczasz szkodę na kosztorys to brane są części alternatywne (zamienniki), o od oryginałów potrącane jest 30% wartości. Dodatkowo do całości dowalana jest jeszcze amortyzacja wynikająca z wieku pojazdu (o ile jej nie wykupiłeś). Tak więc jesteś walony po tyłku dwa razy. Jeżeli chesz kupować AC to tylko w wariancie na częściach oryginalnych z wykupioną amortyzacją (czyli full opcja), w innym wypadku możesz się zdziwić przy szkodzie.

        Komentarz


        • #5
          Mam właśnie szkodę z AC w AXA i przy wzięciu naprawy na częściach oryginalnych wyliczyli szkodę całkowitą czyli nie naprawią więc przy używanym aucie bierz części zamienne.
          Więc może opcja części zamienne bez amortyzacji i udziału własnego.

          Komentarz


          • #6
            nie tylko pakiety dealerskie mają takie warianty ale tu przyznam racje że kosztorysowy jest do bani , najprościej to ujmując wariant kosztorysowy polega na tym ze co ubezpieczalnia wyliczy to jest święte i nic więcej nie wypłacą , większości przypadków są to zaniżone stawki rbg potrącony materiał lakierniczy i części pożal sie Boże , czasami nawet na używki nie wystarcza.
            co do używanego auta to nei prawdą jest że nie warto brać na oryginałach bo jeśli koszt naprawy wg kosztorysu warsztatu który naprawia nie przekracza 70% wartości pojazdu to wówczas przedstawia sie kosztorys do akceptacji nawet przy szkodzie całkowitej i jest to do przeskoczenia , a nigdy nie mamy wpływu na to jaki będzie zakres uszkodzeń i jak wielka szkoda nastąpi czy to będzie tylko zderzak i reflektor czy pół auta .
            w samochodach o wartości 8-10 tyś faktycznie nie warto płacić więcej za wariant serwisowy ale w pozostałych przypadkach warto .
            ale jeśli ktoś chce spac spokojnie w przypadku powstania szkody to wariant serwisowy ( różnei to ubezpieczalnie nazywają ) ale z możliwością naprawy na częściach oryginalnych , bez udziału własnego i bez amortyzacji no nie pomniejszona wartość pojazdu przez cały okres ubezpieczenia . I tak jak orzel720, napisał, czasy kiedy za połowe kwoty z ubezpieczalni sie naprawiło a za drugą sie jechało na wczasy już minęły , dzisiaj po oględzinach to coraz częściej pada pytanie czy klient nie bedzie dopłacał a to zależy tylko i wyłacznie od polisy jaką posiada ( mówimy o AC bo z OC możemy zawsze naprawiać do 100% wartości pojazdu )

            [ Dodano: Sro 27 Mar, 13 18:19 ]
            Zamieszczone przez krzys301
            Kończy mi się obecnie ubezpieczenie AC i zadzwonili do mnie z AXA z pytaniem , który wariant rozliczenia szkody wybieram: wg kosztorysu, czy rachunków . Mam niewykupiony udział własny ( 15%) i się zastanawiam, czy wg kosztorysu to dalej stosują ceny netto , czy to już się skonczyło i operują kwotami brutto?
            Jaki wariant byście mi doradzili?))))
            a ten udział własny 15% który masz wpisany polega na tym ze zawsze z każdego odszkodowania które będzie ci przyznane będziesz miał 15% potrącone , w przypadku naprawy na faktury będzie z faktury potrącone 15% i to ty jako właściciel musisz dopłacać . O ile sie nie mylę to zapis brzmi : cyt : Twój udział w odszkodowaniu - 15% wysokości odszkodowania , nie mniej niż 400 zł . wiec warto to też zawsze wykupić zeby później nie dopłacać
            DACAR SERWIS
            DACAR.team
            OCTAVIA I

            Komentarz

            POWRÓT NA GÓRĘ
            Pracuję...
            X